24. listopada, 2012Wydarzenia Możliwość komentowania Uroczystość Chrystusa Króla została wyłączona

„Królu wieczności i czasu,
Stwórco niebiosów i ziemi,
Panie gwiaździstych przestworzy,
Bądź pochwalony na wieki…”

 

W niedzielę 25 listopada 2012 r. obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata , jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. W jego królestwie najważniejsza jest miłość, prawda, sprawiedliwość i służenie innym. W centralnym miejscu naszej świątyni przy ołtarzu jest krzyż, a na nim Ten, który jest naszym Panem i Królem. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Uroczystość, na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, przeniosła reforma soborowa. Tego dnia w kościołach wybrzmiewa śpiew: „Chrystus wodzem, Chrystus królem, Chrystus panem nam.”

(kp)

Archiwum