15. sierpnia, 2023Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Uroczystość Matki Bożej Zielnej 15 sierpień 2023 została wyłączona

Za nami uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwana również świętem Matki Boskiej Zielnej – patronki płodów ziemi: zbóż, owoców, warzyw, ziół i kwiatów.

Święto 15 sierpnia jest dziękczynieniem za zebrane plony. Tego dnia nasi parafianie przynieśli do kościoła wieniec dożynkowy, który jest podziękowaniem za tegoroczne plony.

Święcone były również dojrzałe zboża, zioła, kwiaty, a także warzywa i owoce, uformowane w bukiet, które każdy z nas mógł przynieść do kościoła. Wierni proszą Boga, aby te zioła, kwiaty i owoce, przez Niego błogosławione, służyły dobru ludzi i zwierząt.

Serdeczne słowa podziękowania składamy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie wieńca dożynkowego, oraz dla tych którzy go przynieśli do kościoła. Bóg zapałać !!!