15. sierpnia, 2022Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Uroczystość Matki Bożej Zielnej 2022 została wyłączona

15 sierpnia br. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny parafianie w czasie uroczystej Mszy św. dziękowali Bogu za tegoroczne plony i nieustającą Bożą opiekę. Ten szczególny dzień poświęcony Matce Jezusa przypomina nam o prawdzie wiary opartej przede wszystkim na doświadczeniu Ludu Bożego. „Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze dziewica, po zakończeniu biegu życia ziemskiego, została z ciałem i duszą wzięta do niebieskiej chwały”.

O godzinie 10.30 odbyła się Msza św. z błogosławieństwem ziół, kwiatów oraz wieńca dożynkowego. Piękny wieniec dożynkowy został wykonany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle oraz OSP Jasło – Niegłowice.

Serdecznie dziękujemy za włożony wysiłek oraz pomysł w wykonaniu tegorocznego wieńca dożynkowego. Szczęść Boże!

 

Archiwum