15. sierpnia, 2012Wydarzenia Możliwość komentowania Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny została wyłączona

Jak co roku 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji ludowej często nazywane świętem Matki Boskiej Zielnej. Błogosławi się w tym dniu wiązanki kwiatów, ziół, płodów rolnych. W tym roku w naszej miejscowości zrobiono dwa wieńce, które reprezentowali mieszkańcy i młodzież Niegłowic – z”górki. Mszę świętą celebrował ks. Tadeusz Mieleszko , na której poświęcił przepiękne wieńce dożynkowe, zioła, kwiaty oraz chleb  upieczony z tegorocznych zbiorów. Na zakończeniu ks. Tadeusz podziękował wszystkim za duże zaangażowanie w  wykonaniu wieńców dożynkowych z myślą, że w następnym roku będzie ich przynajmniej o jeden wieniec więcej.


Zobacz relację video

 

(kp)

Archiwum