2. listopada, 2021Wydarzenia Możliwość komentowania Uroczystość Wszystkich Świętych została wyłączona

1 listopada 2021 roku w dniu Wszystkich Świętych na miejscowym cmentarzu o godz. 14:00 odbyła się uroczysta Msza św. w  intencji zmarłych. Przewodniczył jej ks. Proboszcz Leszek Saczek, a homilię wygłosił ks. Władysław Depa – proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle w koncelebrze brał udział ks. Krzysztof Cieśla – katecheta z parafii Miłosierdzia Bożego. Po Eucharystii odbyła się procesja między alejkami cmentarza gdzie modliliśmy się za zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych to wyjątkowy dzień w liturgii Kościoła i naszej polskiej tradycji. Wszystko w tym dniu wyraża miłość do Świętych, którzy łączą się z nami w tajemnicy świętych obcowania; pamięć o tych, którzy odeszli, a których groby odwiedzamy oraz nadzieję zbawienia tych, którzy żyją na ziemi.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Wszystkich Świętych.

 

 
Relacja wideo

 

Archiwum