3. Kwiecień, 2021Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielka Sobota 3 kwietnia 2021 została wyłączona

Wielka Sobota, jest dniem żałoby, ciszy i oczekiwaniem na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Dla Apostołów był to dzień największej próby. Liturgia sprawowana w Wielką Sobotę nie jest typową Mszą, gdyż oprócz Liturgii Słowa i Liturgii Eucharystycznej mamy w niej jeszcze Liturgię Światła i Liturgię Chrzcielną. Na zewnątrz kościoła kapłan święci ogień, od którego następnie zapala się Paschał.
Dalsza część liturgii paschalnej to czytania przeplatane psalmami. Przypominają one całą historię zbawienia, poczynając od stworzenia świata, przez wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej, proroctwa zapowiadające Mesjasza aż do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa.
Kapłan dokonuje także poświęcenia wody.

Wigilia Paschalna w naszym kościele odbyła się o godz. 19:00

 
Relacja wideo

Archiwum