1. Kwiecień, 2021Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielki Czwartek 1 kwietnia 2021 została wyłączona

Wielki Czwartek w kościołach odprawiana jest tyko jedna Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i zarazem kończy okres Wielkiego Postu.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów; Kapłaństwa i Eucharystii. Wspominamy, a zarazem upamiętniamy Ostatnią Wieczerzę, jaką Chrystus spożywał ze swymi Apostołami w ostatnią noc przed męką. W tym dniu po odśpiewanym hymnie „Chwała na wysokości Bogu” podczas którego biją wszystkie dzwonki i dzwony, miłe dźwięki milkną a zastępują je drewniane kołatki. Po liturgii Eucharystycznej i rozdaniu Komunii św. następuje przeniesienie w uroczystej procesji Najświętszego Sakramentu z tabernakulum do przygotowanego wcześniej miejsca, zwanego Ciemnicą.

Msza św. w naszej parafii odbyła się o godz.18:00, którą sprawował proboszcz ks. Leszek Saczek w asyście Liturgicznej Służby Ołtarza. Na początku Eucharystii Pani Krystyna Cholewiak złożyła ks. proboszczowi w imieniu parafian życzenia z okazji Dnia Kapłaństwa.

Relacja wideo

Archiwum