17. kwietnia, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania Wielki Czwartek została wyłączona

Eucharystia w Wielki Czwartek rozpoczyna uroczystości Triduum Paschalnego .

jezus w ogrodzie oliwnym-ok

W tym też dniu zostało przyjętych do grona ministrantów dwóch nowych chłopców Damian Orlikiewicz i Bartek Kiełbasa. Za nimi kilka miesięcy przygotowań, podczas których jako kandydaci na ministrantów musieli się nauczyć służby przy ołtarzu, a także nazw naczyń i szat liturgicznych, znaczenia poszczególnych okresów roku liturgicznego i związanych z nimi funkcji ministranta, oraz odpowiedzialności za siebie i innych. Dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili wiele serca i czasu, aby swoich synów doprowadzić do włączenia ich do grona ministrantów.  Życzymy im wytrwania i długich lat w posługiwaniu przy ołtarzu.

Pragniemy  też szczególnie podziękować Chrystusowi za dar Kapłaństwa, a Pasterzy naszej parafii, Księdza Proboszcza Tadeusza, oraz Księdza  Kanonika Stanisława zapewnić o naszej modlitwie i podziękować za ich trud i pracę duszpasterską.

 
Łaskawy i kochający Boże, dziękujemy Ci za dar naszych kapłanów. Przez nich doświadczamy Twojej obecności w sakramentach. Pomóż naszym kapłanom, być mocnymi w powołaniu. Napełnij ich dusze ogniem miłości do Twojego ludu. Użycz im mądrości, zrozumienia i potrzebnej siły do naśladowania Jezusa. Daj im wizję Twojego Królestwa. Daj im słowa potrzebne do głoszenia Ewangelii. Pozwól im doświadczyć radości w ich służbie. Pomóż im stać się narzędziami Twojej Boskiej łaski. Prosimy Cię o to przez Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje jako nasz wieczny Kapłan.
Amen.

 

Relacja wideo

/kp/

Archiwum