2. kwietnia, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa została wyłączona

Od Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada 2 kwietnia, Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa.

Wieczerza_Pańska__500

Powołanie kapłańskie jest misterium. Jest o­no tajemnicą „szczególnej wymiany” admirabile commercium – pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Człowiek oddaje Chrystusowi swoje człowieczeństwo, aby mógł się o­n nim posłużyć jako narzędziem zbawienia. Chrystus zaś przyjmując ten dar, czyni owego człowieka jakby swoim alter ego
 
Księżom pracującym i mieszkającym w naszej parafii ks. Leszkowi i ks. Stanisławowi składamy serdeczne życzenia z okazji Dnia Kapłana. Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze Wam błogosławi w Waszej apostolskiej działalności, niech będzie Źródłem Waszej radości i spełnienia. Szczęść Boże!

 


 
Relacja wideo

 

/kp/

Archiwum