2. Kwiecień, 2021Wydarzenia Możliwość komentowania Wielki Piątek 2 kwietnia 2021 została wyłączona

Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa.

Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest
Liturgia Męki Pańskiej. Rozpoczyna się ona procesją, podczas której panuje cisza. Następnie, gdy kapłan dochodzi do stopnia Ołtarza kładzie się krzyżem na posadzkę, a służba liturgiczna i wierni klękają na obydwa kolana i modlą się chwilę w ciszy. Następnie następuje Liturgia Słowa, po wygłoszonej Liturgii Słowa rozpoczynamy Adorację Krzyża. Ksiądz odsłania kolejno trzy ramiona krzyża. Na zakończenie następuje przeniesienie w uroczystej procesji Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.

Relacja wideo

Archiwum