19. kwietnia, 2019Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielki Piątek-Triduum Paschalne została wyłączona

Nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpoczęły się w naszej parafii modlitwy w Wielki Piątek – Adoracja Krzyża.

Ołtarz główny jest obnażony, bez obrusów, kwiatów i świec. Po odprawieniu ostatniej w tym roku drogi krzyżowej, ks. Leszek Saczek w szatach liturgicznych koloru czerwonego wszedł w ciszy w towarzystwie asysty liturgicznej i padł twarzą przed ołtarzem. Ten wymowny znak jest wyrazem ludzkiej bezradności wobec zdarzeń, które za chwile będą celebrowane – sąd Jezusa, skazanie na ubiczowanie i dźwiganie krzyża, a następnie ukrzyżowanie Bożego Syna. W tym dniu odczytuje się Mękę Pana Jezusa Chrystusa według św. Jana.

Drugim elementem nabożeństwa Wielkopiątkowego jest adoracja krzyża zakończona obrzędem Komunii Św. Następnie celebrans przeniósł Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego Grobu Pańskiego gdzie honorową wartę rozpoczęła Ochotnicza Straż Pożarna Jasło – Niegłowice.

 
Relacja wideo

/kp/

Archiwum