27. Marzec, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania Wizytacja kanoniczna w naszej parafii została wyłączona

W dniu 27 marca 2014 o godz. 9.00 rozpoczęła się jednodniowa  wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadził  Ordynariusz rzeszowski ks. bp Jan Wątroba.

IMG_4485 [800x600]

Po uroczystym wprowadzeniu do świątyni  wraz z przybyłymi na tą uroczystość  uczniami i nauczycielami z miejscowej szkoły ks. proboszcz Tadeusz Mieleszko przedstawił parafię od strony  duchowej i historycznej. Rodzina Zawiszów witając Księdza Biskupa wyraziła radość parafian ze spotkania, dziękując za przybycie.

O godz. 12.00 odbyła się wspólna modlitwa na cmentarzu przy krzyżu. Biskup Jan odmówił modlitwę  za wszystkich zmarłych, oraz modlił się na grobie ks. Alfreda Solarskiego. W godzinach popołudniowych Ksiądz Biskup odwiedził dwie rodziny z parafii ,a następnie spotkał się z ministrantami i scholą. W czasie Mszy św. sprawowanej  o godz. 17.00 ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania 13 młodym osobom. Na zakończenie ks. Biskup Wątroba  spotkał się z Radą Parafialną, Caritas ,OSP, KGW, Różami Różańcowymi, oraz z przedstawicielami Duchowej Adopcji  Dziecka Poczętego. Ordynariusz podziękował wszystkim za sumienne działanie na rzecz parafii.

Ks. Biskup Jan Wątroba ujął wszystkich pogodą ducha i radością, ciepłym i krzepiącym słowem kierowanym  do nas. Bogu niech będą dzięki za Ks. Biskupa, za wizytację duszpasterską, która była dla nas czasem łaski!

Szczęść Boże!

Relacja wideo cz. I

Relacja wideo cz. II

Wszystkie relacje wideo z Wizytacji kanonicznej – polecamy

/kp/

Archiwum