20. marca, 2019Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wizytacja kanoniczna w parafii została wyłączona

W dniu 20 marca 2019 r.  nasza Wspólnota parafialna przeżywała czas kanonicznej wizytacji biskupiej.

Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Trzeba podkreślić, że wizytacja jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. Parafię wizytował Bp. Edward Białogłowski.

O godz. 10.30 Ks. Biskup odwiedził  Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle – Niegłowicach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, oraz rodzice. Biskupowi towarzyszył proboszcz parafii Ks. Leszek Saczek . Na tą okoliczność  uczniowie przygotowali  program  słowno – muzyczny.

Kolejnymi punktami wizytacji były: odwiedzenie emerytowanego ks. Kanonika Stanisława Rębisza, rodziny wielodzietnej oraz odwiedzenie cmentarza parafialnego, gdzie przy grobie długoletniego proboszcza naszej parafii Ks. Alfreda Solarskiego Ks. Bp. Edward modlił się za wszystkich zmarłych parafian.

17.15 to czas spotkań z grupami parafialnymi. Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnego,  Wspólnoty Intronizacji NSPJ, Ruchu Duchowej  Adopcji Dziecka Poczętego, LSO, Dziecięcego Koła  Misyjnego , Koło Gospodyń Wiejskich , OSP Niegłowice i Róże Różańcowe przedstawiły sprawozdania  z działalności.

O godz. 18.00 po oficjalnym przywitaniu Ks. Biskupa przez proboszcza Ks. Leszka Saczka odbyła się Msza św. na której Ks. Bp. Edward Białogłowski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.