28. lutego, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wspomnienie ks. prałata Alfreda Solarskiego została wyłączona

ks.solarski alfred

Mija już 21 rocznica śmierci ks. prałata, Alfreda Solarskiego – długoletniego, pierwszego proboszcza naszej parafii . Z tej okazji zostanie odprawiona msza święta za duszę księdza w Niedzielę 1 marca o godz. 8.00.

Ks. Alfred Solarski urodził się 21 listopada 1918 r. w Ostrowie k. Przemyśla. Następnie kontynuował naukę w Przemyślu w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego. W latach 1930 – 1937 uczęszczał do przemyskiego gimnazjum. Po zdaniu w 1937 r. matury wstąpił do Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 5 marca 1943 r. W listopadzie 1957 r. rozpoczął swoją długoletnią pracę w kościele w Niegłowicach. Zmarł 1 marca 1994 r. Został pochowany wśród swoich parafian na niegłowickim cmentarzu.Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej

 

Pod koniec roku 2014 nasza redakcja otrzymała wiadomość email, oto jej treść:

Dzień dobry, w imieniu całej rodziny z Ostrowa k/Przemyśla, jak również w imieniu własnym, składam Państwu serdeczne podziękowania za umieszczenia na serwisie YouTube filmu z uroczystości 50 lecia kapłaństwa oraz z uroczystości pogrzebowych mojego stryja śp. ks. Alfreda Solarskiego. Jest to dla nas wspaniała pamiątka i świadectwo pamięci o moim stryju, wieloletnim proboszczu Parafii w Niegłowicach. 

Szczęść Boże wszystkim parafianom

Z poważaniem, Barbara Gołdyn zd. Solarska  – Ostrów k/Przemyśla

 

Filmy o ks. Alfredzie Solarskim :

Życiorys

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa

Pogrzeb
 

/kp/

Archiwum