11. lutego, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania XXII Światowy Dzień Chorego w Niegłowicach została wyłączona

sdch-crop

W święto Matki Bożej z Lourdes kościół katolicki na całym świecie obchodzi – Światowy Dzień Chorego. Jest to inicjatywa naszego papieża Jana Pawła II, a zarazem konkretna jego odpowiedź na zgłaszane od wielu lat z różnych stron świata prośby i postulaty, aby przynajmniej jeden dzień w roku poświęcić w sposób szczególny tym, którzy fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z uroków życia oraz oczekują naszej pomocy i wsparcia.

 

    

Wiara i miłość:
 ” My także winniśmy oddać życie za braci ”  (1 J 3,16)
 

We wtorek  11 lutego  już o godz. 16.30 modlitwą różańcową zaczęło się przeżywanie Dnia Chorego w naszym kościele, po której została odprawiona Msza św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, którą odprawiali proboszcz ks. Tadeusz Mieleszko, oraz kanonik ks. Stanisław Rembisz.

 

Relacja video

 

/kp/

Archiwum