11. Czerwiec, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Zakończyła się Oktawa Bożego Ciała została wyłączona

IMG_1383 [800x600]

11 czerwca 2015 r. zakończyła  się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres ośmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Parafianie wraz z kapłanami prosili Boga, aby otaczał swoja opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Na dzisiejszej Mszy św. zostały poświęcone przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Na zakończenie odbyło się również błogosławieństwo dzieci, które wytrwale gromadziły się w czasie Oktawy Bożego Ciała .

 

 

 

 

/kp/

Archiwum